Dotacja 5 000 złotych.

Ruszył program Mój Prąd

W ramach rządowego programu „Mój prąd” można otrzymać dotację,
aż 5 000 złotych do budowy własnej elektrowni słonecznej. Dotacja to bezzwrotna pomoc finansowa, dzięki której Twoja instalacja fotowoltaiczna zwróci się jeszcze szybciej niż teraz. W ten sposób można z sukcesem wspomóc sfinansowanie wszystkich elementów instalacji. Oprócz tego każdemu naszemu klientowi pomagamy w uzyskaniu dotacji!

https://www.youtube.com/watch?v=qcFl5CsKFU8

– Jakie należy spełnić warunki, aby otrzymać dotację na program Mój Prąd?
– Ile wynosi dotacja?
– Gdzie należy złożyć wniosek?
– Do kiedy należy złożyć wniosek?

Jakie warunki należy spełnić?

Z programu Mój Prąd może skorzystać osoba fizyczna, która planuje założyć instalację fotowoltaiczną od 2 kW do 10 kW. Pieniądze można uzyskać na instalacje opłacone po 23 lipca 2019 roku.
Niestety jeśli płatność została uregulowana wcześniej, nie będzie można zyskać dofinansowania z rządowego programu. Należy pamiętać też o tym, że dotacja nie przysługuje na istniejące już instalacje fotowoltaiczne
oraz dla tych osób, które planują rozbudowę swojej własnej elektrowni słonecznej. Dotacji nie można również łączyć z innymi dotacjami, ale można połączyć z ulgą termomodernizacyjną, która weszła w styczniu tego
roku dla osób fizycznych. 

Ile wynosi dotacja ?

Koszt instalacji fotowoltaicznej w większości przypadków przekracza 10 tysięcy złotych, w związku z tym w ramach dofinansowania najczęściej będzie można otrzymać maksymalną kwotę, czyli  5 tysięcy złotych! Z racji tego, iż przeznaczono na program miliard złotych, to pieniędzy starczy tylko dla ok. 200 tysięcy rodzin. Wobec tego wszystkim zainteresowanym radzimy śpieszyć się z podjęciem decyzji, ponieważ program cieszy się ogromnym zainteresowaniem. 

Gdzie należy złożyć wniosek?

Programem i wypłatą dotacji zajmuje się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Dlatego też odpowiedni wniosek należy ściągnąć ze strony internetowej tejże instytucji, a następnie w formie papierowej należy przygotować wypełniony wniosek, dołączyć do niego fakturę za zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej, potwierdzenie jej opłacenia z datą po 23 lipca oraz potwierdzenie wymiany licznika na dwukierunkowy, które dostarcza dystrybutor energii elektrycznej (zazwyczaj Zakład Energetyczny). Tak przygotowane dokumenty należy wysłać na adres Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej. Niestety nie można składać wniosków w formie elektronicznej.

Program Mój Prąd – kiedy należy złożyć wniosek?

Wnioski można składać już od końca sierpnia, a sam program potrwa do grudnia !  Natomiast wiemy jedno – miliard złotych wystarczy dla ok. 200 tysięcy rodzin, więc należy się śpieszyć z inwestycją, jak i składaniem wniosków. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do śledzenia naszego bloga, ponieważ wpis będzie aktualizowany na bieżąco.  

Ogromnym atutem programu jest to, że to właśnie Ty decydujesz, jaka firma wykona Twoją instalację! Masz realny wpływ na to, czy Twoja inwestycja będzie wykonana na dobrej jakości podzespołach i czy
będzie wykonana przez firmę, która miała styczność ze wszystkimi wyzwaniami, które mogą się pojawić przy projektowaniu, realizacji, czy montażu instalacji fotowoltaicznej. Twoja własna elektrownia słoneczna
to przede wszystkim inwestycja długofalowa, więc ostateczne kryterium powinno nieść długoterminowe poczucie bezpieczeństwa.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat dofinansowania programu „Mój prąd” lub o samej fotowoltaice, zapraszamy do kontaktu przez formularz znajdujący się poniżej. Nasi konsultanci odpowiedzą na nurtujące pytania i doradzą, jak najlepiej potrafią. 

Oceń artykuł

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość głosów: 3

Podziel się artykułem

Zapraszamy
do kontaktu

Pozostaw dane kontaktowe w formularzu lub skontaktuj się z nami pod numerem:
+48 535 989 535

Dziękujemy za wysłanie formularza!
*Pola obowiązkowe

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu.
Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.