Uzyskaj

Dofinansowanie

Z nami uzyskanie dotacji będzie prostsze niż myślisz. Sprawdź, ile możesz zyskać.

Dofinansowania

do fotowoltaiki

Panele fotowoltaiczne to przyszłość energetyki nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Dzięki własnej elektrowni ograniczysz rachunki za prąd nawet o 90% w skali roku.
Jako oficjalny partner NFOŚiGW pomożemy Ci złożyć wniosek o dotację do fotowoltaiki, dzięki temu Twoja inwestycja będzie jeszcze bardziej opłacalna.

Jesteśmy oficjalnym partnerem programu "Mój Prąd" NFOŚiGW

Wystartowała trzecia edycja programu Mój Prąd. Nabór wniosków o dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną zaczął się 1 lipca 2021 roku i potrwa do 20 grudnia 2021 roku lub do wyczerpania środków przeznaczonych na projekt.

Fotowoltaika - dofinansowanie z programem Mój Prąd 2021

Rządowy program "Mój Prąd" obejmujący teren całej Polski skierowany jest do osób fizycznych. Pierwszy nabór ruszył jeszcze w sierpniu 2019 i zakończył w grudniu tego samego roku. W 2020 roku mieliśmy drugą edycję dofinansowania. Sam program cieszył się w zeszłym roku wielkim zainteresowaniem, przez co zakończył się wcześniej z racji wyczerpania środków. Okazał się też impulsem w walce o czyste powietrze, a także pomógł rozwinąć się gałęzi energetycznej opartej na słońcu, a konkretnie na panelach fotowoltaicznych. Od 1 lipca tego roku ruszył trzeci nabór, który pozwoli uzyskać dotację do własnej elektrowni słonecznej.

Jaki jest cel programu “Mój Prąd”?

Celem programu jest zwiększenie liczby mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, a tym samym wzrost produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii.

“Mój Prąd” - do kiedy można złożyć wniosek?

Choć pierwszy nabór zakończył się pod koniec 2019 roku, drugi rok później, trzeci zacznie się od lipca, który potrwa do grudnia obecnego roku.

Do kogo skierowany jest program “Mój Prąd”?

Dofinansowanie do fotowoltaiki z programu “Mój Prąd” przeznaczone jest dla osób fizycznych, które produkują prąd na własne potrzeby. Skorzystało z niego już ponad 22 000 gospodarstw domowych.

Dotacja do fotowoltaiki - Ile wynosi dofinansowanie z programu “Mój Prąd 3.0”?

W obecnej edycji programu "Mój Prąd 3.0" można uzyskać dotację w wysokości 50% kwalifikowanych kosztów mikroinstalacji fotowoltaicznej i równocześnie nie więcej niż 3000 złotych.

Czy dofinansowanie z programu “Mój Prąd 3.0” jest opodatkowane?

Dotacja z programu Mój Prąd nie będzie opodatkowana podatkiem dochodowym (PIT). Cała kwota trafi więc na rachunek bankowy beneficjenta.

“Mój Prąd” - jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o dotację?

Do złożenia wniosku przez internet niezbędne jest posiadanie kilku dokumentów, które trzeba załączyć we wniosku o dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych. Wśród niezbędnych dokumentów są: Kopia faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej, Dowód zapłaty faktury/oświadczenie o dokonanej wpłacie, Oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych dla wnioskodawców Programu priorytetowego "Mój Prąd" (RODO), Zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano, Oświadczenie o samodzielnym montażu instalacji (tylko w przypadku gdy instalacja jest montowana samodzielnie, przy założeniu posiadania niezbędnych kwalifikacji).

Jaki jest budżet programu “Mój Prąd”?

Cała kwota przeznaczona na program “Mój Prąd” trwający w latach 2019-2025 wynosi 1 mld złotych.

image
note icon

Pewnie pierwsze co przychodzi Ci na myśl, to jak wypełnić wniosek o dofinansowania do paneli fotowoltaicznych? Wybierając Strefę Energii nie musisz się tym martwić. Nasza obsługa jest kompleksowa i oferuje nie tylko profesjonalny montaż, ale również wypełnienie wniosku o dotację!

icon
Pomagamy na każdym etapie dofinansowania
icon
Przechodzimy wspólnie przez cały proces
icon
Wypełniamy za Ciebie wniosek o dotację
icon
Pomagamy Ci złożyć niezbędne dokumenty
Zamów bezpłatną wycenę

Poznaj naszą kompleksową ofertę,

w ramach której otrzymasz:
  • profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych
  • wypełniony wniosek o dofinansowanie
  • opiekę poinstalacyjną
Sprawdź

Zobacz nasze
ostatnie wpisy

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat najnowszych dotacji do paneli fotowoltaicznych? Koniecznie przeczytaj nasze artykuły!

calendar icon
07.05.2020

Podwyżki cen prądu – fotowoltaika ratunkiem dla portfela

calendar icon
25.03.2021

Strefa Energii - pewna energia dla Twojego domu. Nasze certyfikaty i programy.

calendar icon
29.03.2021

Program Mój Prąd 3.0 - nowe dotacje do fotowoltaiki!

Zapraszamy
do kontaktu

Pozostaw dane kontaktowe w formularzu lub skontaktuj się z nami pod numerem:
+48 535 989 535

Dziękujemy za wysłanie formularza!
*Pola obowiązkowe

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu.
Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.