Rozliczenie energii z fotowoltaiki -

webinar 16 marca o 18:00

Niektóre rzeczy wydają nam się bardzo skomplikowane. Częstym problemem jest jednak brak prostego wyjaśnienia danego zagadnienia. Właśnie to zainspirowało nas do rozpoczęcia serii webinarów, gdzie w prosty sposób będziemy mówić o wszystkim, co związane z fotowoltaiką. Już 16 marca (wtorek) o godzinie 18:00 odbędzie się pierwszy webinar, na którym wystąpią nasi prelegenci, a zarazem eksperci: Marcin Łopatyński oraz Krzysztof Brzewski – wieloletni specjaliści ze Strefy Energii. Poznajmy ich bliżej. 

dach z fotowoltaiką z lotu ptaka

Webinar – prelegenci Strefy Energii

Często podkreślamy posiadanie m.in. własnych ekip instalacyjnych, przez co mamy pewność, że pracują u nas najlepsi fachowcy. Najwyższy czas, aby pochwalić się równie zdolnymi specjalistami na innych stanowiskach. Marcin i Krzysztof to wieloletni eksperci Strefy Energii, którzy swoim doświadczeniem i chęcią dzielenia się wiedzą pomagają firmie, kolegom z pracy oraz klientom. Czym zajmują się na co dzień?

Marcin Łopatyński – Dyrektor działu operacyjnego w Strefie Energii. Tak odpowiedzialne stanowisko może zajmować jedynie naprawdę dokładny i doświadczony specjalista, znający panele fotowoltaiczne od podszewki. Cały sprzęt i wszelkie operacje są pod jego czujnym okiem. Mamy szczęście, że Marcin jest po naszej stronie! 

Krzysztof Brzewski – Dyrektor działu ds. klienta biznesowego. Z pewnością jest znanym wszystkim, którzy kiedykolwiek widzieli nas w social mediach. To on stanowi o sile naszych edukacyjnych filmów, dzięki którym lepiej poznajecie technologię fotowoltaiczną. W swoich codziennych zadaniach odpowiada za kontakt z klientami biznesowymi – zarówno z tymi mniejszymi, jak i większymi. 

Webinar: Rozliczenie energii z instalacji fotowoltaicznej – czego się dowiemy?

Webinar, którego głównym tematem jest fotowoltaika i prąd, może brzmieć na nieco skomplikowany. Uwierzcie nam jednak, że nasi prelegenci potrafią w prostych słowach wyjaśnić nawet najbardziej zawiłe rzeczy. 

Jak wygląda magazynowanie w sieci OSD? Żeby było prościej wyjaśnimy najpierw sam skrót. To operator systemu dystrybucyjnego. Skoro wiemy już tyle, czas dowiedzieć się więcej. W jaki sposób oddajemy prądu uzyskany z fotowoltaiki do sieci i ile możemy go odebrać? Czy mamy na to ustalony czas? Prosumentom przysługują różne prawa i przywileje, a posiadając panele fotowoltaiczne, będziesz jednym z nich. Kim dokładnie jest prosument? W jaki sposób zakład energetyczny rozlicza wyprodukowaną energię z paneli fotowoltaicznych i co się dzieje z jej nadwyżką? Na wszystkie te pytania odpowiedzą nasi specjaliści 16 marca o godzinie 18:00! 

sieć wysokiego napięcia

Niespójności na rachunku? Jak czytać rachunek za prąd?

Na pierwszy rzut oka, można mieć wrażenie, że rachunki za prąd wyglądają tak zawile, aby dobrze ukryć w nich dodatkowe opłaty. Wystarczy spojrzeć na rozliczenie z fotowoltaiką – dlaczego możliwe jest płacenie rachunków za prąd, pomimo produkowaniu nadwyżki? Trzeba to wyjaśnić! Oczywiście na naszym webinarze!

Mamy też pytanie do właścicieli fotowoltaiki – czy zastanawiałeś się kiedyś, z czego wynikają różnice pomiędzy wartością wyprodukowanej energii elektrycznej odczytywanej z falownika, a wskazaną w liczniku dwukierunkowym OSD? Mogłoby się wydawać, że to błąd, ale jednak nie. Dlaczego tak się dzieje?

O tym jak prawidłowo czytać rachunek za prąd i dlaczego warto wiedzieć, za co płacimy, opowiemy podczas trwania naszego spotkania online.

Ciekawostki i pytania od widzów

Webinar nie może być tylko pustymi opowieściami. Marcin i Krzysztof podczas swoich prelekcji będą poruszać przykłady wzięte z życia. Przez wiele lat pracy z pewnością spotkali się również z wieloma nietypowymi sytuacjami, o których chętnie opowiedzą.

A czym byłby webinar bez pytań od widzów? Nie może zabraknąć odpowiedzi na dręczące Was pytania. Nie zapomnijcie zapisać się na spotkanie i komentujcie na żywo. Będziemy czytać Wasze komentarze i postaramy się, aby nikt nie został bez odpowiedzi. 

A na koniec… niespodzianka!

Dla wszystkich uczestników naszego webinaru przygotowaliśmy niespodziankę! Co to będzie? Chcielibyśmy zdradzić, ale nie możemy! Zachęcamy wszystkich do zapisania w kalendarzu daty 16 marca, godzina 18:00. Zapisać się na wydarzenie możecie tutaj. Bądźcie razem z nami!

Oceń artykuł

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Podziel się artykułem

Zapraszamy
do kontaktu

Pozostaw dane kontaktowe w formularzu lub skontaktuj się z nami pod numerem:
+48 535 989 535

Dziękujemy za wysłanie formularza!
*Pola obowiązkowe

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu.
Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.