Strefa Energii to firma, która powstała z pasji, zaangażowania oraz chęci dostarczania nowoczesnych rozwiązań. Istniejemy na rynku Odnawialnych Źródeł Energii od blisko 8 lat. Przez ten czas mieliśmy okazję zamontować tysiące instalacji fotowoltaicznych. Montaż fotowoltaiki przyczynił się do znacznego obniżenia rachunków naszych Klientów, ale nie tylko. Instalacje o łącznej mocy 35MW przyczyniły się do zmniejszenia emisji CO2 o ponad 32 tysiące ton. Dlaczego ekologia jest ważna dla Strefy Energii? Co robimy i jak działamy, by dbać o środowisko? O tym wszystkich przeczytasz w poniższym artykule.
Ekologia jako ważny aspekt działalności Strefy Energii
Ochrona środowiska to jeden z głównych powodów powstania Strefy Energii i jeden z filarów działalności firmy. Codziennie dostrzegamy negatywne zmiany zachodzące w środowisku. Widzimy, jak powietrze, którym oddychamy, jest coraz gorszej jakości. Chcemy, aby nasza działalność realnie wpływała na otoczenie. Oprócz montażu instalacji fotowoltaicznych staramy się brać udział w różnych ekologicznych akcjach oraz prowadzimy kampanie społeczne mające na celu zwiększenie świadomości ekologicznej.
Akcja malowania ekologicznych murali „Ściany Płucami Miast” a środowisko
Akcja „Ściany Płucami Miast” to inicjatywa pracowników Strefy Energii, która zakłada powstanie ekologicznych murali, które mają właściwości oczyszczające powietrze. Tego typu projekty mają pojawić się w różnych województwach w południowej i środkowej Polsce. W akcji biorą udział miasta w całej Polsce. Pierwszym miastem, w którym powstał oddychający mural Strefy Energii, była Zduńska Wola. Od niedawna mieszkańcy tego miasta znajdującego się w województwie łódzkim mogą podziwiać mural, który cieszy oko i pozytywnie wpływa na środowisko. Farba wykorzystana podczas wykonywania muralu działa pod wpływem światła. Ma wysokie właściwości oczyszczające, bakteriostatyczne i odkażające.
Więcej o akcji przeczytacie na naszej stronie.
Całoroczne wydarzenie „Eko i logicznie” – 52 fakty o ekologii
Przez cały rok, czyli 52 tygodnie, w każdy wtorek przedstawiamy fakty dotyczące ekologii. Są to fakty, które zaskakują i zadziwiają. Wydarzenie dostępne jest na Faceboooku Strefy Energii pod linkiem. Z informacji dodanych w wydarzeniu dowiecie się między innymi, ile śmieci rocznie produkuje przeciętny mieszkaniec Europy oraz ile milionów złotych wydaje co roku Polska na oczyszczanie lasów z odpadów.
Koniec lipca to wciąż dobry czas na dołączenie do wydarzenia. Część faktów została już dodana i można zapoznać się z nimi w zakładce Dyskusja. Kolejne będą pojawiać się co wtorek do końca tego roku.
Akcja „Czyste Tatry” – troska o środowisko
Kolejną akcją, o której warto wspomnieć, jest zbliżające się wydarzenie „Czyste Tatry”. Grupa ochotników ze Strefy Energii już 31 lipca wybierze się na jeden z górskich szlaków, aby razem z innymi wolontariuszami sprzątać Tatry. Zdecydowaliśmy się na wsparcie inicjatywy Stowarzyszenie Czysta Polska z kilku powodów. Po pierwsze, możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Strefa Energii to ludzie. Ponad 200 osób, które lubią spędzać ze sobą czas. Poprzez udział w wydarzeniu spędzimy trochę czasu razem, a jednocześnie przyczynimy się do zachowania większej czystości w polskich górach. Po drugie, lubimy wspierać takie akcje. W ciągu 9 edycji akcji „Czyste Tatry” udało się zebrać ponad 6 tysięcy kilogramów śmieci. W akcję przez 10 lat jej trwania zaangażowało się blisko 35 tysięcy wolontariuszy. To naprawdę imponujący wynik!
Zapraszamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych, gdzie pokażemy, jak Strefa Energii dba o środowisko podczas uczestnictwa w tej akcji.
Odwiedź naszego:
– Facebooka (link: https://www.facebook.com/strefaenergiipv/)
– Instagrama (link: https://www.instagram.com/strefa.energii/)
– TikToka @strefa.energii
Powyższy artykuł przygotowała dla Was Joanna Chmurzyńska, specjalistka ds. komunikacji i wizerunku w Strefie Energii.
Na co dzień zajmuje się kampaniami wizerunkowymi, projektami związanymi z komunikacją i działaniami PR-owymi dla marki Strefa Energii. Projektuje i wdraża w życie projekty kampanii społecznych, których celem jest pozytywny wpływ na środowisko.