Każdego roku w okresie grzewczym polskie miasta i wsie stykają się z ogromnym problemem smogu. Zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu bardzo negatywnie wpływają na zdrowie. Mogą zarówno powodować nowe schorzenia, jak i pogłębiać te istniejące. Najbardziej na ich działanie narażone są dzieci i osoby starsze. Dlatego właśnie rozwiązaniem tego problemu zajęła się gmina Żywiec, tworząc program „Słoneczna Żywiecczyzna”.
Zielona energia — fotowoltaika
W dobie kryzysu klimatycznego państwa wszystkich kontynentów szukają ekologicznych rozwiązań poboru energii. „Zielona energia” to taka, która wykorzystuje odnawialne źródła: wodę, wiatr i słońce. I chociaż wszystkie z nich są bardzo efektywne, to jednak energia słoneczna jest tą najmniej ingerującą w środowisko. Uzyskać ją można dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych. Podejmują się tego zarówno firmy, jak i prywatne gospodarstwa domowe. Fotowoltaika zapewnia niemal całkowite ograniczenie wydatków związanych z rachunkami za prąd i pozwala uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii. Jednak co najważniejsze, znacznie zmniejsza ślad węglowy użytkowników. Im więcej instalacji fotowoltaicznych zastępuje dotychczasowe sposoby pobierania prądu, tym lepsze powietrze możemy zapewnić sobie i bliskim.
Słoneczna Żywiecczyzna
Miasto Żywiec w ciągu ostatnich kilku lat nie miało dobrych wyników pod względem czystości powietrza. Znalazło się ono na najwyższych miejscach listy najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej. Władze Żywca postanowiły zmienić ten stan rzeczy. Miasto oraz gminy, które należą do Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu, przystąpiły do projektu, dzięki któremu można uzyskać dofinansowania instalacji OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, w tym przede wszystkim — fotowoltaicznej.
Efekt jest zniewalający! To aż 95% dofinansowania na stworzenie nowych instalacji paneli fotowoltaicznych. Władze miasta, dzięki programowi „Słoneczna Żywiecczyzna” mają nadzieję w ciągu 10 lat wyeliminować smog z tamtejszych rejonów. Wspólnie z mieszkańcami stworzą, aż 3000 instalacji fotowoltaicznych! Została już także zaprezentowana lista dokładnego rozmieszczenia inwestycji:
Gilowice – 230 instalacji
Jeleśnia – 280 instalacji
Koszarawa – 130 instalacji
Lipowa – 280 instalacji
Łodygowice – 280 instalacji
Milówka – 280 instalacji
Rajcza – 230 instalacji
Radziechowy – wieprz – 280 instalacji
Ujsoły -130 instalacji
Żywiec – 450 instalacji
A także 430 inwestycji złożonych poprzez deklaracje online na całym obszarze projektu.
Strefa Żywieckiej Energii
Strefa Energii także będzie miała swój wkład w tym wspaniałym przedsięwzięciu. Nasza firma jest jednym z podwykonawców realizujących instalacje paneli fotowoltaicznych w ramach projektu „Słoneczna Żywiecczyzna”. Dzięki temu wspólnie możemy zmieniać Polskę pod względem wykorzystywania odnawialnych źródeł energii i tym samym prowadzić do znacznego polepszenia jakości powietrza na najbardziej zanieczyszczonych obszarach kraju.
Nasi konsultanci pomagają przeprowadzić klientów przez cały proces tworzenia fotowoltaiki dla domu i firmy: projektowania, wyboru materiałów, instalacji i koniecznej dokumentacji.
Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat „Słonecznej Żywiecczyzny” skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy umieszczony poniżej.