Strefa Energii dołącza do akcji

„Wszystkie dzieci chcą być w sieci”!

Strefa Energii to firma, która już od 7 lat zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi na terenie całego kraju. Dobre serce jest od samego początku wpisane w misję naszej firmy, dlatego chętnie bierzemy udział w inicjatywach, których celem jest pomoc innym. Bez zastanowienia dołączyliśmy do akcji „Wszystkie dzieci chcą być w sieci”. Jeżeli Wy również nie jesteście obojętni wobec potrzebujących – zapraszamy do przeczytania artykułu.

nauczanie zdalne

Wszystkie dzieci chcą być w sieci

Gazeta Krakowska wraz z Dziennikiem Polskim chce pomóc tym, dla których nauczanie zdalne stanowi poważny kłopot. Stworzyli akcję „Wszystkie dzieci chcą być w sieci”, której celem jest zebranie funduszy na sprzęt komputerowy dla mieszkańców Centrum Opieki nad Dzieckiem „Razem” w Gorlicach. 

Centrum Opieki nad Dzieckiem „Razem”

Centrum Opieki „Razem” składa się z trzech Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gorlicach z siedzibą przy ulicach: Skrzyńskich, Niepodległości oraz Broniewskiego. Dysponują one łącznie ponad 30 miejscami socjalizacyjnymi i 3 interwencyjnymi. Ich misją jest nie tylko wychowywanie dzieci i zapewnienie im całodobowej opieki, ale także prowadzenie działań terapeutycznych oraz wsparcie podczas powrotu dziecka do rodziny.

To wyjątkowe miejsce, w którym schronienie znajdują równie wyjątkowe osoby. Zamiast biedy, strachu, przemocy i wielu innych problemów, których doświadczyły w poprzednich domach, tutaj czeka na nie bezpieczny kąt. Duża dawka ciepła, zainteresowania i opieki – wszystko to daje im szansę na normalne życie. 

Aby mogły poradzić sobie jeszcze lepiej w dorosłym życiu, niezbędne jest zapewnienie im odpowiednich warunków do nauki i rozwoju. A o to w ostatnim czasie niełatwo…

Nauczanie zdalne to nie lada wyzwanie

Minął już ponad rok od momentu, w którym nasze życie przewróciło się do góry nogami. Pandemia utrudniła wiele spraw, a niektóre całkiem uniemożliwiła – np. uczestnictwo w szkolnych zajęciach stacjonarnych. Nauczanie zdalne jest prawdziwym wyzwaniem zwłaszcza dla rodzin ubogich i wielodzietnych, które posiadają jeden komputer na wszystkich jej członków. Niekiedy też nie posiadają ich wcale. Największy problem mają jednak wszelkie placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz domy dziecka. Jeden sprzęt dzielony między kilkanaścioro uczniów to kwestia nie do rozwiązania.

Każdy z nas może pomóc

Zachęcamy wszystkie małopolskie przedsiębiorstwa i organizacje do dołączenia do naszej akcji. Wystarczy, że zakupicie „cegiełki”, które przez 4 tygodnie – na przełomie marca i kwietnia – będą przedstawiane w gazetach i na serwisach Gazety Krakowskiej. Cały zebrany dochód zostanie przeznaczony na zakup komputerów dla wychowanków ośrodka. Szczegółowe informacje uzyskacie pod numerem +48 797 607 874 lub mailowo: katarzyna.kosturek@polskapress.pl.

Chcecie pomóc indywidualnie? Nic prostszego! Możecie wpłacić dowolną kwotę na konto:

Centrum Opieki nad Dzieckiem „Razem”
Ul. Skrzyńskich 21
38-300 Gorlice
W tytule wpisz: Wszystkie dzieci chcą być w sieci
Bank PKO S.A.
40 1240 4748 1111 0000 4873 4220

Strefa Energii także pomaga!

Ambasadorką wydarzenia jest Ewa Wachowicz – gorliczanka o wielkim sercu. Oprócz niej do akcji dołączyło wiele firm z rozmaitych branż, w tym oczywiście Strefa Energii! Dobrze wiemy, jak ważne jest, by iść z duchem czasu – zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, u których technologia odgrywa niemałą rolę. Zostaliśmy oficjalnymi partnerami biznesowymi akcji „Wszystkie dzieci chcą być w sieci”, by umożliwić dzieciakom nauczanie zdalne i wesprzeć ich w walce o przyszłość, na jaką każdy zasługuje. Jeszcze więcej informacji znajdziecie na stronie Gazety Krakowskiej.

Wy też dołączcie do akcji – dobro wraca!

Oceń artykuł

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Podziel się artykułem

Zapraszamy
do kontaktu

Pozostaw dane kontaktowe w formularzu lub skontaktuj się z nami pod numerem:
+48 535 989 535

Dziękujemy za wysłanie formularza!
*Pola obowiązkowe

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu.
Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.