Program Mój Prąd 3.0 -

nowe dotacje do fotowoltaiki!

Mój prąd od kilku lat okazuje się najważniejszym programem polskiej energetyki. Po dotację do własnej elektrowni słonecznej ruszyło już kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Każdy z nich mógł otrzymać maksymalną dotację w wysokości 5000 złotych. Połączenie dofinansowania oraz możliwości obniżenia rachunków za prąd nawet o 90% w skali roku wywołało niemały fotowoltaiczny boom. 

fotowoltaika na dachu domu

Mój Prąd – rusza trzeci nabór  

Już wkrótce oficjalnie ruszy nabór kolejnej edycji programu Mój Prąd, którego łączny budżet przeznaczony na dofinansowania fotowoltaiki wynosi ponad miliard złotych. W ten sposób polska energetyka znacząco zwiększa procentowy udział odnawialnych źródeł mocy. To wielki krok w celu osiągnięciu neutralności klimatycznej, którą powinniśmy uzyskać do 2050 roku. Co należy zrobić lub jakie warunki trzeba spełniać, aby móc skorzystać z pomocy?

Warunki programu Mój Prąd 3.0

Nowa edycja programu nie wprowadza znaczących zmian. Tak samo, jak we wcześniejszych naborach, dotowane będą mikroinstalacje o mocy 2-10 kW i podłączone do sieci OSD. Inwestor chcący skorzystać z dofinansowania musi wytwarzać energię na potrzeby własne. 

Najważniejsza zmiana, w stosunku do poprzedniego naboru, dotyczy daty ponoszenia kwalifikowanych kosztów. W najnowszej edycji programu Mój Prąd będą liczyły się elektrownie słoneczne, których koszty kwalifikowane zostały podniesione od 1 lutego 2020 roku. To świetna informacja dla osób, które założyły własną instalację po tym, jak zakończył się poprzedni nabór. Jak widać, nie wszystko jeszcze stracone i dotacja czeka!

Mój Prąd 3.0 – kiedy rusza nabór?

Drugi termin naboru zakończył się pod koniec 2020 roku. Od tego czasu wszyscy, którzy interesowali się fotowoltaiką, wypatrywali kolejnego, trzeciego. Całe szczęście na nowe informacje nie trzeba było długo czekać. Rozpoczęcie nowego naboru planowane jest już na 1 lipca 2021 roku.

Czy nowy nabór oznacza dłuższe terminy oczekiwania na instalację fotowoltaiczną?

Przerwa w naborach do programu Mój Prąd spowodowała lekki spadek zainteresowania tematem fotowoltaiki. Wiele osób odłożyło instalację do momentu, gdy wyjaśni się, co z kolejną dotacją do paneli fotowoltaicznych. 

Teraz, gdy już wszystko wiadomo, warto jak najszybciej zgłosić się do profesjonalnej firmy montującej fotowoltaikę. Dlaczego? Wraz z ogłoszeniem informacji na temat dotacji, liczba telefonów do firm oraz zainteresowanie montażem znacznie wzrosła. W Strefie Energii robimy wszystko, aby zapewnić klientom maksymalnie krótki czas realizacji. Możesz się z nami skontaktować na dwa sposoby. Telefonicznie, dzwoniąc bezpośrednio pod numer +48 535 989 535, lub wysyłając formularz kontaktowy do bezpłatnej wyceny fotowoltaiki.

Strefa Energii pomaga w uzyskaniu dofinansowania

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nikt nie lubi papierkowej roboty, a na samą myśl o tym można się łapać za głowę. Z nami nie będzie to konieczne. Nasi specjaliści pomogą Ci we wszystkim, aby uzyskać dofinansowanie z programu, a już podczas pierwszej wizyty skorzystasz z bezpłatnej wyceny i wizualizacji instalacji fotowoltaicznej.

Oceń artykuł

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Podziel się artykułem

Zapraszamy
do kontaktu

Pozostaw dane kontaktowe w formularzu lub skontaktuj się z nami pod numerem:
+48 535 989 535

Dziękujemy za wysłanie formularza!
*Pola obowiązkowe

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu.
Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.