Kosmiczna technologia -

jakie falowniki oferujemy?

Zmiany bywają dobre. Szczególnie gdy trzeba zamienić prąd stały na przemienny. Wtedy właśnie do gry wchodzą falowniki, czyli niezbędne urządzenia instalacji fotowoltaicznych! Razem z panelami fotowoltaicznymi zmieniają Twoje wysokie rachunki na niemal darmowy prąd! Kosmiczna technologia brzmi jak magia, ale to właśnie jej zasługa! Na rynku można znaleźć wiele falowników – jedne są lepszej jakości, inne gorszej. Aby ułatwić naszym klientom wybór, wyselekcjonowaliśmy najlepsze produkty na rynku, które warto zamontować w swoim domu! 

Jaki inwerter wybrać? Najlepsze falowniki do instalacji fotowoltaicznej

Dynamiczny rozwój całej fotowoltaiki sprawia, że na rynku pojawią się nowe firmy, nowi producenci i nowe sprzęty. Coraz trudniej jest wybrać najlepszy falownik dla swojego domu. Na szczęście my zrobiliśmy to za Ciebie. Wybraliśmy 4 najlepsze falowniki dla Twojej instalacji fotowoltaicznej, abyś Ty nie musiał się martwić. Każdy z nich należy do czołówki i jest doskonałym urządzeniem, które Cię nie zawiedzie. Wyróżniają je jedynie detale, na których może Ci zależeć. Sprawdź sam!

Fronius

Fronius to firma z dużymi tradycjami. Na rynku istnieje od 1945 roku i zaczynała od produkcji maszyn przemysłowych. Znana była kiedyś z tworzenia spawarek, a teraz? Jest jednym z najlepszych producentów inwerterów! Falownik Fronius to pewność wysokiej jakości. Austriacki producent mocno stawia na niezawodność produktów, przez co możemy powiedzieć, że należą one do marki premium. Trójfazowy falownik Fronius dostępny jest w szerokim zakresie mocy – od 3 do 20 kW. 

Standardowa gwarancja produktu wynosi 5 lat. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przedłużyć ją nawet do 20 lat – tutaj już za dodatkową opłatą. Firma posiada przedstawicielstwo w naszym kraju w Gliwicach, co ułatwia proces gwarancyjny. W falowniku Fronius zastosowano system aktywnego chłodzenia. Sprawdza się on wyjątkowo dobrze w upalne dni – doskonale schładza urządzenie i pozwala na nieprzerwaną pracę.

falowniki - marki Fronius

SMA

Technologiczne produkty naszego zachodniego sąsiada od zawsze słynęły z doskonałej jakości. Tak jest również w przypadku firmy SMA, która stawia na wydajne urządzenia. Niemiecki producent falowników działa na rynku od 1981 roku. Lata doświadczenia pozwoliły na rozwijanie swoich produktów i sprawiły, że dzisiaj falowniki SMA należą do jednych z najlepszych na świecie. 

Standardowa gwarancja produktu niestety nie należy do najdłuższych i wynosi 5 lat. Istnieje jednak możliwość jest rozszerzenia o dodatkowe 10. Firma podobnie jak wcześniej wspomniany Fronius posiada swoje przedstawicielstwo w naszym kraju, a dokładnie w Zabierzowie, co wpływa na łatwiejszy proces gwarancyjny. Pomaga to również w otrzymaniu falownika zastępczego. SMA gwarantuje jego otrzymanie w czasie od 1 do 3 dni.

Niemiecki producent wyróżnia się przede wszystkim systemem chłodzenia. Falownik SMA posiada system chłodzenia pasywnego, które sprawdza się doskonale w miejscach, gdzie może występować zapylenie. Rewolucyjny system SMA Smart Connected umożliwia stałe i bezpłatne kontrolowanie pracy falownika za pomocą Sunny Portal. 

falowniki - marki SMA

Huawei

Tej firmy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To jeden z największych producentów sprzętu elektronicznego nie tylko w Azji, ale i na całym świecie! Choć zdecydowana większość kojarzy ją z telefonami, to osoby zainteresowane fotowoltaiką z pewnością docenią falownik Huawei. 

Wyjątkowo nowoczesny dizajn, jak na takie urządzenie potrafi naprawdę zaskoczyć. Charakterystycznym elementem inwerterów Huawei jest część szklana obudowy. Zaawansowane urządzenie jest jednak bardzo proste w obsłudzę. Sam produkt waży około 17 kg i jest łatwo do montażu. Co jednak najważniejsze, nie tylko wygląd i waga się liczy!

Wraz z niezwykłym wyglądem idzie w parze jakość produktu. Standardowa gwarancja falownika wynosi 10 lat, jednak za dopłatą można ją rozszerzyć nawet do 20 lat.

falowniki - marki Huawei

Solar Edge

Izraelski producent działa na rynku krócej niż wcześniej wspomniana konkurencja, ale to nie znaczy, że ma się czego wstydzić! Będą na rynku od 2006 roku Solar Edge szybko stał się jednym z najważniejszych graczy na rynku. Najważniejszą i wyróżniającą cechą falownika Solar Edge jest możliwość podłączenia instalacji rozmieszczonej na kilku połaciach dachowych pod różnymi kątami. Jest to szczególnie przydatne, gdy nasz ma niestandardowy, skomplikowany układ. 

Bezpieczeństwo, funkcjonalność i niezawodność to 3 filary, na które stawia producent. Falownik Solar Edge posiada funkcję safe DC, która zmniejsza ryzyko porażenia prądem poprzez redukcję napięcia wyjściowego. Zastosowany system chłodzenia aktywnego zapewni nieprzerwaną pracę nawet w najbardziej upalne dni. Falownik Solar Edge jest stworzony do pracy w domu – niski poziom hałasu w najmniejszym stopniu nie będzie utrudniał codziennego funkcjonowania. Standardowa gwarancja na produkt wynosi 12 lat, z możliwością rozszerzenia do 25 lat. 

falownik marki Solar Edge

Najlepszy sprzęt oznacza najszybszy zwrot

Długa gwarancja, doskonałe parametry i zaawansowany system chłodzenia – wszystkie te czynniki mogą mieć wpływ na zwrot inwestycji z instalacji fotowoltaicznej. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na Falownik Fronius, SMA, Huawei czy Solar Edge na pewno będziesz zadowolony. Każdy z nich spełnia wymagania kosmicznych technologii i z pewną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że sprawdzą się w Twoim domu – sami je sprawdzaliśmy!

Kosmiczna technologia i najlepsze produkty na rynku

Od zawsze wiedzieliśmy, że fotowoltaika to kosmiczna technologia, która jest przyszłością naszej planety. Pracujemy wyłącznie na najlepszych konstrukcjach, dbając o najmniejszy detal i najwyższą jakość produktów – w tym falowniki. Sami wiemy, jak wielkie są oczekiwania względem nowej elektrowni słonecznej. Razem z kosmiczną technologią dzielimy się również nieziemskimi benefitami – zapewniamy opiekę poinstalacyjną oraz pomagamy w uzyskaniu dofinansowania do paneli fotowoltaicznych.

A jeżeli chcesz dowiedzieć się, na jakich modułach pracujemy – zapraszamy do naszego drugiego artykułu: Kosmiczna technologia – na jakich modułach pracujemy?

Oceń artykuł

Średnia ocena: 4.1 / 5. Ilość głosów: 14

Podziel się artykułem

Zapraszamy
do kontaktu

Pozostaw dane kontaktowe w formularzu lub skontaktuj się z nami pod numerem:
+48 535 989 535

Dziękujemy za wysłanie formularza!
*Pola obowiązkowe

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu.
Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.