Jak obniżyć

koszty energii?

10 stycznia obchodzimy nietypowe święto, które w dużej mierze jest świętem całej technologii fotowoltaicznej. Dzień obniżania kosztów energii to dzień, w którym warto się zastanowić nad niepotrzebnymi wydatkami, a także ilością marnowanej energii. W jaki więc sposób możemy ograniczyć koszty energii elektrycznej? 

obniżanie energii przez fotowoltaikę - fotowoltaika na dachu

Dzień obniżania kosztów energii – nietypowe święto 10 stycznia 

Nowy rok to nowe postanowienia i czas wprowadzania w życie zmian. Niestety, najczęściej to również okres, w którym dostajemy… podwyżki opłat. To jeden z powodów dla, którego dzień obniżania kosztów energii jest tuż po Nowym Roku.  

Światowy Dzień Obniżania Kosztów Energii miał swój początek w 1995 roku. Jest on zdecydowanie bardziej popularny w USA, niż przykładowo w Polsce. Choć mówi się, że powinniśmy mieć własne święta, zamiast brać je od innych, to tutaj jak najbardziej możemy zrobić wyjątek! W końcu chodzi o oszczędzanie, a tym samym obniżenie emisji CO2! Pamiętaj, nawet robiąc małe kroki można zajść bardzo daleko!

Jak ograniczyć zużywanie energii?

Czas, w którym sprzęty zużywają wielkie pokłady energii się skończył. Teraz mamy lodówki, zmywarki i zamrażarki w bardzo dobrej klasie energetycznej, jak A+, A++, a nawet A+++. Może się wydawać, że nie są to wielkie oszczędności, w końcu to tylko kilkadziesiąt kWh różnicy w porównaniu z inną klasą. W ciągu kilku lat działania są to jednak zauważalne oszczędności, nie mówiąc już o tym, że ma to pozytywny wpływ na środowisko. Często uważamy, że zmiany u jednej osoby w żadnej sposób nie odczuje cały świat, ale gdyby każdy tak myślał, to nigdy nie doszłoby do ekologicznych zmian, które mają teraz miejsce.

Żarówki w naszych mieszkaniach palą się teraz bardzo często i długo. Tutaj też warto postawić na energooszczędne źródło światła. Dodatkowo, pamiętaj o gaszeniu świateł, gdy wychodzisz z pomieszczenia. Ile razy zdarzyło Ci się, że światło pali się w kuchni, choć nikogo tam nie ma? Na pewno często!

Uśpij. Nie chodzi tutaj o uśpienie dziecka, a sprzętów elektronicznych. Przez lenistwo zamiast po prostu wyłączyć urządzenie zostawiamy je w trybie czuwania. Pobiera to naprawdę niewiele energii, ale… no właśnie, zostawiajac uśpiony sprzęt i nieodłączając ładowarki z gniazdka, gdy ich nie używamy, marnujemy kolejne kWh w ciągu roku!

Najefektywniejsze obniżenie kosztów energii 

Sposobów na redukcję kosztów energii jest naprawdę sporo, ale tylko jeden z nich potrafi to zrobić tak wydajnie. Panele fotowoltaiczne, bo o nich tutaj mowa, to obniżka rachunków za prąd nawet o 90% w ciągu roku. Wyobraź sobie, ile domowych sprzętów musiałbyś się pozbyć albo jak mocno ograniczyć ich używanie, aby Twój kolejny rachunek był tak niski? 

Panele fotowoltaiczne to idealna opcja dla osób, które nie lubią marnować pieniędzy oraz tych, którym bliska jest ekologia i zdrowe, świeże powietrze. Fotowoltaika to nic innego jak własna, ekologiczna elektrownia. 

Bezpłatna wycena fotowoltaiki na pierwszym spotkaniu 

Wystarczy jeden dzień, aby poznać dokładną cenę instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu czy Twojej firmy. Co więcej, razem z wyceną otrzymasz wizualizację swojego dachu pokrytego panelami. Wszystko to dzięki naszej własnej, autorskiej aplikacji do tworzenia dokładnych wizualizacji. 

Skontaktuj się z naszym doradcą już dziś za pomocą formularza na stronie lub dzwoniąc bezpośrednio pod numer +48 535 989 535

Oceń artykuł

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Podziel się artykułem

Zapraszamy
do kontaktu

Pozostaw dane kontaktowe w formularzu lub skontaktuj się z nami pod numerem:
+48 535 989 535

Dziękujemy za wysłanie formularza!
*Pola obowiązkowe

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu.
Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.