Fotowoltaika w Świętokrzyskim -

inwestycja na lata

Fotowoltaika to system, który cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Z raportu przygotowanego przez Urząd Regulacji Energetyki wynika, że rok 2019 był rekordowy pod względem przyrostu mocy zainstalowanej w instalacjach fotowoltaicznych w naszym kraju. Co stoi za sukcesem odnawialnych źródeł energii w naszym kraju? Przede wszystkim dwa czynniki – oszczędność i dbanie o środowisko. Czy fotowoltaika w Świętokrzyskim to popularna forma pozyskiwania energii?

strefa energii fotowoltaika w świętokrzyskim

Niestabilna sytuacja gospodarcza i stale rosnące ceny prądu wytwarzanego przez konwencjonalne elektrownie sprawiają, iż wielu Polaków poszukuje alternatywy. Odpowiedzią na to coraz częściej stają się odnawialne źródła energii. Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu swojego domu lub przedsiębiorstwa daje nam niezależność od skaczących cen prądu. To również zwrot po niedługim czasie, a także pewna inwestycja z możliwością dofinansowania. A jeżeli dodamy do tego możliwość zarabiania na wytworzonym prądzie czy kwestię zapewnienia sobie czystszego powietrza – wybór jest oczywisty!

Fotowoltaika w Świętokrzyskim

Tendencje w sektorze energetycznym nie ominęły też województwa świętokrzyskiego. Mieszkańcy coraz chętniej montują panele fotowoltaiczne na dachach swoich gospodarstw domowych, wykorzystując programy dotacji do fotowoltaiki. Na terenie województwa działa nasza firma, która jest oficjalnym partnerem flagowego, rządowego programu dofinansowań do fotowoltaiki „Mój Prąd”. Kielecki oddział firmy przeprowadza liczne montaże paneli fotowoltaicznych zarówno w firmach, jak i na dachach domów mieszkańców województwa. Fotowoltaika w Świętokrzyskim i inne inicjatywy związane z OZE są chętnie wspierane przez władze województwa.

Kielce – tu bije technologiczne serce OZE

Na terenach Kieleckiego Parku Technologicznego rozpoczęła się budowa centrum odnawialnych źródeł energii wraz z zapleczem badawczo-rozwojowym i szkoleniowym. Inwestycja powstaje na terenach zakupionych od gminy Kielce, a część kosztów budowy pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego z działania „Badania i rozwój w sektorze świętokrzyskiej przedsiębiorczości”. Nowo powstające centrum to ogromna szansa dla Polski. Nowoczesny budynek laboratoryjno-badawczy, w którym prowadzone będą badania nad technologiami odnawialnych źródeł energii, zapewni ogromny rozwój i bez wątpienia udoskonali maksymalną wydajność również systemów fotowoltaicznych.

Programy dotacji do fotowoltaiki szansą dla mieszkańców

Jednak technologia byłaby nieosiągalna, gdyby nie finansowa pomoc władz regionu. Zarząd województwa świętokrzyskiego stawia na odnawialne źródła energii, oferując dedykowane programy dofinansowań do OZE. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 władze przeznaczyły 721 milionów złotych na zieloną energię. A to dopiero początek! Efekty widać już na pierwszy rzut oka. Kielecki oddział wspomnianej już Strefy Energii ma ręce pełne roboty i notuje duży wzrost zainteresowania fotowoltaiką w ostatnich latach. Mieszkańcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że montaż paneli fotowoltaicznych w gospodarstwach czy miejscach pracy, to nie tylko dbanie o stan powietrza. To także ogromna oszczędność rozłożona na lata. 

Kolejną możliwością pozyskania dotacji do fotowoltaiki jest program rządowy „Mój Prąd”. Na początku roku 2020 ruszył kolejny nabór wniosków. „Mój Prąd” to program skupiony na instalacjach, których moc ma wartość od 2 do 10 kW. W ramach dofinansowania do paneli fotowoltaicznych można odzyskać do 50% kosztów poniesionych na instalację, lecz nie więcej niż 5 tys. zł na jedną. Dodatkowo program zakłada możliwość łączenia dofinansowania z ulgą termomodernizacyjną. Przy planowaniu montażu paneli fotowoltaicznych warto więc rozważyć skorzystanie z tych narzędzi proponowanych przez rządowe instytucje. Eksperci kieleckiego oddziału Strefy Energii chętnie pomogą nam przejść przez proces formalny, dzieląc się wieloletnim doświadczeniem z tego typu inwestycji.

Fotowoltaika symbolem dla nowoczesnego społeczeństwa

Stale rosnące liczby instalacji fotowoltaicznych mówią same za siebie – jesteśmy społeczeństwem coraz bardziej świadomym i otwartym na zmiany. Przestawienie się na odnawialne źródła energii i rosnąca popularność fotowoltaiki w województwie świętokrzyskim są tego najlepszym przykładem. Inwestowanie w tego typu rozwiązania to nie tylko sposób na polepszenie domowego czy firmowego budżetu. To także budowanie przyszłości opartej na bezemisyjnych źródłach pozyskiwania energii.

Jesteś z województwa świętokrzyskiego? Interesuje Cię tańszy prąd? Skontaktuj się z naszym ekspertem z Twojego regionu poprzez formularz znajdujący się poniżej!

Oceń artykuł

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Podziel się artykułem

Zapraszamy
do kontaktu

Pozostaw dane kontaktowe w formularzu lub skontaktuj się z nami pod numerem:
+48 535 989 535

Dziękujemy za wysłanie formularza!
*Pola obowiązkowe

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu.
Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.