Fotowoltaika dla rolników -

czy fotowoltaika się opłaca?

Prowadzenie gospodarstwa to niezwykle trudne zajęcie. Wymaga wiele pracy od bladego świtu do późnego wieczora. To prawdopodobnie najważniejsza praca na świecie, już od samego początku ludzkiej cywilizacji. Uprawa zbóż i hodowla zwierząt pozwoliła nam zakładać miasta oraz miała nieoceniony wpływ na rozwój całej technologii. Teraz technologia może pomóc Tobie – sprawdź, dlaczego warto zainteresować się panelami fotowoltaicznymi.

fotowoltaika dla rolników - dom z panelami

Czy fotowoltaika się opłaca? To prawdopodobnie najczęściej zadawane pytanie dotyczące fotowoltaiki. Problem jednak, że pytanie jest źle postawione. Nie chodzi o to czy fotowoltaika się opłaca oraz, czy się zwróci, ale kiedy się zwróci! Sam zwrot inwestycji w panele fotowoltaiczne jest więcej niż pewny. Instalacja fotowoltaiczna to czysty zysk. Opłaty za prąd stanowią sporą część całkowitych kosztów gospodarstwa rolnego, a fotowoltaika dla rolników to sposób, aby obniżyć je nawet o 90% w skali roku. 

Jako rolnik, pewnie nie jesteś przekonany o słuszności inwestycji w rzeczy nie do końca związane z rolnictwem. Wydaje Ci się, że lepszą inwestycją jest przykładowo nowa maszyna rolnicza. Warto tutaj jednak wspomnieć, że sam koszt inwestycji zwraca się nawet w 5 lat. Jeśli pomyśleć o kolejnych 20 czy 30 latach pracy fotowoltaiki, można z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że inwestycja zwróci się nawet kilkukrotnie! 

W pracy na gospodarstwie rolnym liczy się cierpliwość, a wiesz, że ona popłaca. Tak właśnie jest z panelami fotowoltaicznymi. To idealny sposób na wprowadzenie gospodarstwa rolnego w nową erę technologiczną.

Zobacz też opinię Pana Tadeusza, który zdecydował się na montaż fotowoltaiki w swoim gospodarstwie rolnym!

Najlepsza firma do montażu fotowoltaiki

Wybór firmy, która ma wiele lat doświadczenia w branży to pewność najefektywniejszego sprzętu oraz precyzyjnej instalacji. Nawet niewielkie odstępstwa w trakcie montażu mogą spowodować spadek wydajności i to o kilka procent. To duże liczby w skali dziesiątek lat pracy paneli fotowoltaicznych. Prawidłowo zamontowana instalacja może zwrócić się nawet w ciągu 5 lat. Każdy kolejny rok pracy to wyłącznie czysty zysk! Właśnie dlatego warto postawić na doświadczenie i wybrać Strefę Energii.

fotowoltaika dla rolników - dom z panelami i krowy

Dofinansowanie do fotowoltaiki dla rolnika

Doradcy Strefy Energii mają olbrzymią wiedzę na temat samej fotowoltaiki, jak również dofinansowań do niej. Przykładowo, znają na wylot program dofinansowanie “Mój Prąd” i wiedzą o nim wszystko. Podczas spotkania z naszym doradcą zawsze możesz go zapytać o dodatkowo profity związane z panelami fotowoltaicznymi dla rolnika.

Fotowoltaika dla rolników – oferta instalacji

Jako doświadczona na rynku fotowoltaika firma posiadamy specjalnie dostosowaną ofertę dla rolników i gospodarstw rolnych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami! Już podczas pierwszego spotkania, w dogodnym dla Ciebie terminie, otrzymasz bezpłatną wycenę oraz wizualizację instalacji fotowoltaicznej.


Skontaktuj się z nami za pomocą formularza na dole strony lub telefonicznie.

Oceń artykuł

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Podziel się artykułem

Zapraszamy
do kontaktu

Pozostaw dane kontaktowe w formularzu lub skontaktuj się z nami pod numerem:
+48 535 989 535

Dziękujemy za wysłanie formularza!
*Pola obowiązkowe

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu.
Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.