Fotowoltaika dla firm,

jako oszczędność w biznesie

Prowadzenie biznesu to szereg zróżnicowanych elementów, które wpływają na jego rozwój. To, na co zwykle najbardziej zwracają uwagę osoby odpowiedzialne za firmę, to możliwa redukcja ponoszonych kosztów. Dlatego właśnie tak chętnie sięgają one po najróżniejsze sposoby pozwalające na oszczędności dotyczące rachunków. Jednym z najlepszych rozwiązań pod tym względem jest rezygnacja z konieczności płacenia rachunków za prąd, co umożliwia fotowoltaika dla firm. Jak to możliwe? 

Fotowoltaika dla firm jest nowoczesnym i coraz bardziej popularnym sposobem na oszczędzanie w biznesie. Polega ona na całkowitej zmianie sposobu pozyskiwania energii elektrycznej. Za pomocą specjalistycznych urządzeń, w tym paneli fotowoltaicznych, tworzy się prywatną minielektrownię zasilaną promieniami słonecznymi. Prąd powstały w ten sposób może w pełni pokryć codzienne zapotrzebowanie na energię.

Umiejscowienie fotowoltaiki dla firm

Najważniejszym elementem całej fotowoltaiki dla firm jest jej odpowiednie dopasowanie do istniejących potrzeb biznesu. Im większe zapotrzebowanie, tym instalacja musi być rozleglejsza. Jednocześnie panele fotowoltaiczne muszą być usytuowane w taki sposób, aby w ciągu dnia były możliwie jak najdłużej pod wpływem promieni słonecznych. Dlatego też najczęstszym umiejscowieniem paneli fotowoltaicznych są dachy budynków. Jednak kiedy budynek nie daje możliwości instalacji fotowoltaiki, to istnieje jeszcze inne rozwiązanie. Panele fotowoltaiczne można umieścić na gruncie. To jednak wymaga dość dużej, niezacienionej przestrzeni. To rozwiązanie jest polecane zwłaszcza dla firm, które potrzebują bardzo dużej ilości energii elektrycznej.

fotowoltaika dla firmy z lotu ptaka

Fotowoltaika dla firm – oszczędzanie i ekologia

Fotowoltaika dla firm ma kilka zasadniczych aspektów, które wpływają na chęć inwestycji w ten system. Po pierwsze są to ogromne oszczędności w skali roku na rachunkach za prąd. Przy stale wzrastających cenach energii elektrycznej fotowoltaika pozwala zmniejszyć je niemal całkowicie. Dodatkowo można dzięki temu uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu. Daje to pewność, że firma nie zostanie go nagle pozbawiona, co często się dzieje w letnich, gorących miesiącach. Gdy udaje się wyprodukować energię elektryczną w ilości przekraczającej dzienne zapotrzebowanie, można ją przechowywać w specjalnych bateriach lub sprzedawać jako prosument i tym samym zapewnić swojej firmie dodatkowy przychód.

Drugim istotnym elementem jest wpływ paneli fotowoltaicznych na ekologię. Fotowoltaika to rodzaj zielonej energii. Korzysta bowiem ze słońca jako źródła energii odnawialnej, która obok elektrowni wodnych i wiatrowych znacznie poprawia stan środowiska, poprzez eliminację szkodliwych efektów działania elektrowni węglowych, czy gazowych – tak popularnych w Polsce. Widocznie też poprawia się jakość powietrza, ponieważ ze względu na brak procesu spalania nie dostają się do atmosfery szkodliwe substancje znane nam dobrze w postaci smogu.

dom z fotowoltaiką, za nim jezioro i las

Leasing fotowoltaiki dla firm

Oczywiście sam proces tworzenia fotowoltaiki dla biznesu nie należy do najtańszych rozwiązań. To jednak jest pewna inwestycja, która w stosunkowo szybkim czasie nie tylko się zwróci, ale także zacznie na siebie zarabiać. W Strefie Energii, aby pomóc przedsiębiorcom, uruchomiliśmy program zapewniający łatwiejsze wejście nowych klientów w fotowoltaikę, dzięki wsparciu finansowym. Jest to możliwość skorzystania z leasingu, w którym przez pierwsze 6 miesięcy raty leasingowe płaci nie użytkownik, ale nasza firma. Dzięki takiemu rozwiązaniu można od razu zacząć korzystać z możliwości, jakie daje fotowoltaika dla firm. Bez konieczności inwestowania dużej ilości pieniędzy na samym początku.

Jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza w niepewnych czasach pandemii koronawirusa. Dzięki temu możesz już teraz rozwijać swoją firmę, nie ponosząc dodatkowych kosztów i wyprzedzić konkurencję, gdy gospodarka wróci do normy. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oszczędności, jakie niesie fotowoltaika dla firm, skontaktuj się z naszym doradcą przez poniższy formularz.

Oceń artykuł

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Podziel się artykułem

Zapraszamy
do kontaktu

Pozostaw dane kontaktowe w formularzu lub skontaktuj się z nami pod numerem:
+48 535 989 535

Dziękujemy za wysłanie formularza!
*Pola obowiązkowe

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu.
Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.