Aplikacje do fotowoltaiki -

sprawdź 6 najlepszych

Dzisiejsza technologia pozwala nam na wiele rzeczy w różnych dziedzinach życia. Od możliwości zaplanowania całego tygodnia i przypomnienia nam o wydarzeniach, przez komunikowanie się ze społeczeństwem, aż po bycie na bieżąco z różnymi trendami. Te możliwości sprawiły, że producenci paneli słonecznych zatrudnili specjalistów od IT, aby stworzyli aplikacje zarządzające naszą elektrownią słoneczną!

Stworzyłem więc listę 6 najlepszych i pomocnych programów na nasze smartfony, które pomogą nam w monitorowaniu oraz zarządzaniu panelami słonecznymi. A na samym końcu czeka na Was ciekawa aplikacja do… przeczytajcie do końca!

Aplikacja 6 – mySolarEdge

Solar Edge to wiodący na rynku fotowoltaiki producent falowników. Jednocześnie stworzył on system, który łączy falownik z panelami słonecznymi przez sieć wi-fi. Dzięki temu jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować zarówno naszą elektrownię słoneczną, jak i każdy panel z osobna. Oprócz takich informacji, jak dostęp do uzysku energii w postaci wykresów w różnych osiach czasu (dzienne, tygodniowe, miesięczne oraz roczne), mamy możliwość sprawdzenia, ile energii wyprodukowanej zostało wykorzystane. Możemy również (w momencie wejścia na rynek fotowoltaiczny ładowarek samochodowych) rozpocząć lub zakończyć ładowanie naszego elektrycznego pojazdu!

Aplikacja 5 – Solarman

Autorska aplikacja firmy Sofar, również działającej jako producent inwerterów, to narzędzie służące do tych samych celów, co bliźniak u góry. Ma mniej funkcji niż konkurent powyżej, ale spełnia najważniejsze zadanie – monitoruje naszą instalację!

A skoro już o inwerterach mowa… Sprawdź w naszym artykule, co lepiej wybrać – inwerter czy mikroinwerter.

Aplikacja 4 – Huawei Fusion Solar

Huawei słynie z produkcji telefonów, jednak od wielu lat istnieje również w branży fotowoltaicznej. Na zrzucie ekranu możemy zobaczyć, że zarówno interfejs, jak i funkcje spełniają swoje podstawowe zadania. Poinformują nas o schemacie, jaki realizuje nasza elektrownia słoneczna – czyli ile energii zostało wytworzone, a ile zmagazynowane. Sprawdzimy także, jaką ilość dziennie, miesięcznie oraz rocznie generuje nasza elektrownia i jaką jej część zużywamy na własne potrzeby. Takie aplikacje jak ta będą przydatne dla posiadaczy produktu z linii produkcyjnej Huawei.

Aplikacja 3 – Fronius Solar Web

Gdy pierwszy raz miałem styczność z aplikacją Froniusa, tym, co przykuło moją uwagę, były powiadomienia o awariach. Oprócz funkcji, które są dostępne w powyższej aplikacji, Fronius oferuje właśnie wszelką informację nt. awarii i błędów w falowniku lub panelach słonecznych. Warta zainstalowania w przypadku posiadania falownika od producenta Fronius.

Jeżeli jeszcze nie wiesz, czym właściwie jest falownik, zajrzyj do naszego artykułu „Słownik fotowoltaiczny, czyli budowa fotowoltaiki pod lupą”.

Aplikacja 2 – SMA Sunny Portal

To ostatnia aplikacja (do monitoringu) dostępna na nasze smartfony, jeśli posiadamy falownik SMA. Posiada bardzo podobne funkcje do poprzedników z listy, a jej działanie jest bardzo proste. Polega na monitorowaniu naszej instalacji i informuje o uzysku energii z elektrowni słonecznej.

Strefa Energii również oferuje monitoring instalacji!

Aplikacja 1 – Nasza autorska!

Wiele z nas przed zamontowaniem paneli słonecznych zastanawia się, jak będą one wyglądać na dachu. Dziś chciałbym Wam zaprezentować możliwość wizualizacji Waszej elektrowni słonecznej, która byłaby zamontowana na dachu. Zapraszam do obejrzenia krótkiej prezentacji naszej aplikacji, którą wykorzystujemy na pierwszych spotkaniach z klientami!

Jeśli chciałbyś również zobaczyć swój dach z panelami słonecznymi – zadzwoń lub skontaktuj się ze mną! Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy, a ja umówię dla Ciebie doradcę, który przyjedzie i stworzy kompletną wizualizację elektrowni słonecznej już na pierwszym spotkaniu.

Tymczasem dziękuję Ci za poświęcony czas na zapoznanie się z dzisiejszym artykułem. Jak widzisz, aplikacje do monitorowania własnej instalacji fotowoltaicznej mogą być niezwykle pomocne. Nasz doradca pomoże Ci nie tylko w wyborze, którą z nich wybrać, ale też już na samym początku doradzi, jaki falownik i panele słoneczne będą dla Ciebie najlepsze.

Autorem tekstu jest Maciej Sieńko, Strefa Energii.

Oceń artykuł

Średnia ocena: 3 / 5. Ilość głosów: 1

Podziel się artykułem

Zapraszamy
do kontaktu

Pozostaw dane kontaktowe w formularzu lub skontaktuj się z nami pod numerem:
+48 535 989 535

Dziękujemy za wysłanie formularza!
*Pola obowiązkowe

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu.
Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.